Polityka

Dekalog Kandydata .N

Niedługo jedne, drugie i trzecie wybory, w których .N wystawi swoich Kandydatów. Pierwsze z nich to wybory samorządowe, w których najważniejsza jest znajomość spraw lokalnych, ale nie tylko. W listopadzie bardzo dużo ludzi zagłosuje tak, aby skutecznie odsunąć PiS od władzy, bo to jest istotniejsze, czy jakaś droga lokalna zostanie zreperowana, czy nie. Dlatego nasi Kandydaci powinni być przygotowani merytorycznie, aby umieć odpowiadać na pytania ogólne, dotyczące całej Polski. Od tego, co Kandydat odpowie, Pytający zagłosuje na nas, albo na PO, SLD, PSL, czy Razem. Pamiętajmy też, że nasz naturalny elektorat to ludzie wykształceni i przedsiębiorczy. Dla nich powinniśmy mieć ofertę atrakcyjniejszą niż cztery wymienione partie.

Poniżej przedstawiam 10 pytań, które mogą się pojawić:

  1. Chcecie wprowadzenia Euro. We wszystkich krajach po wprowadzeniu Euro ceny wzrosły. Czy naprawdę chcecie tego?
  2. Czy powrócicie do wieku emerytalnego 67 lat dla kobiet i mężczyzn?
  3. Proponujecie uszczelnianie VAT-u, żeby sfinansować wymianę pieców na mniej kopcące. Na czym to uszczelnianie ma polegać?
  4. Krytykujecie polską edukację. Co chcecie w niej zmienić?
  5. Głosowaliście za ustawą IPN-owską i za Żołnierzami Wyklętymi. Dlaczego?
  6. Deklarujecie zwiększenie wydatków na służbę zdrowia o kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie. Skąd weźmiecie na to pieniądze?
  7. Deklarujecie zwiększenie nakładów na B+R o kilkanaście miliardów złotych rocznie. Skąd weźmiecie pieniądze?
  8. Czy postawicie przed sądem Jarosława Kaczyńskiego, premierów Szydło, Morawieckiego i prezydenta Dudę i innych za łamanie prawa?
  9. Chcecie polską energetykę oprzeć o źródła odnawialne. Skąd weźmiecie na to pieniądze? Jak sobie poradzicie z lobby górniczym?
  10. Wasz Poseł Mieszkowski grzmiał, że „Czytelnictwo jest polską racją stanu”. Co zrobiliście przez dwa lata, żeby ludzi zachęcić do czytania?

Prywatnie, mam na te 10 pytań odpowiedzi, ale… ich nie zamieszczę, bo uważam, że najpierw należałoby wewnątrzpartyjnie ustalić, co się powinno odpowiadać. Na razie czekam na Waszą dyskusję na FB.

Oczywiście, takich pytań jest więcej. Możecie do mnie podsyłać na adres hazelhard@o2.pl. Zbiorę je i zaprezentuję w następnej notce.

 

Michał Leszczyński

tagi

Informacje

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

b92993f1a1f57a181d385cde5e1194afggg