Polityka

KOALICJA POPiS W POWIECIE PIASECZYŃSKIM

KOALICJA POPiS W POWIECIE PIASECZYŃSKIM … TO BYŁ KLASYCZNY WYBÓR MIĘDZY DŻUMĄ A CHOLERĄ…
PO ostatecznie wybrało przeziębienie…czy się przekształci w zapalenie płuc, to zależy od radnych.

Większość mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego nie ma pojęcia o kompetencjach powiatu i nie ekscytuje się kto jest w zarządzie starostwa, kto jest starostą, kto tworzy koalicję w starostwie i jaką opcję partyjną reprezentuje. Wszystko co się dzieje w danej gminie, w percepcji większości mieszkańców,  idzie na konto burmistrza i gminy.

Dla tych z państwa, którzy interesują się polityką lokalną, weźcie pod uwagę, że władze PO wybierały partnera do koalicji w powiecie między dżumą”, a „cholerą”. Według większości radnych powrót starego układu biznesowego, był gorszy niż tzw. młody PiS, który nie do końca popiera, co robi Kaczyński i jego świta (oprócz jednej osoby, który wszystko i wszystkich wycina…).

Lokalne PO, moim zdaniem „rozegrało” temat po swojemu, pomimo szantażu, ze strony PiS, nie zgodziło się, na to, aby „siepacz” młodego PiSu piaseczyńskiego został członkiem zarządu starostwa, nie zgodziło się również, aby działacz PSL i były burmistrz, „ukrywający” się pod płaszczykiem lokalnego ugrupowania byłego starosty, został starostą. Żadne z tych rozwiązań nie było dobre!

W takiej sytuacji, „dowiezienie” koalicji do końca kadencji uważam za rozsądną decyzję. Liczę na to, że obecny starosta z PiS doceni decyzję PO i nasz powiat będzie wolny od ideologi Kaczyńskiego i będzie skoncentrowany na żmudnej pracy z mieszkańcami, a flaga Unii Europejskiej będzie dumnie powiewała na maszcie obok naszej … starosta wie do czego piję!

Piotr Kandyba 

Przewodniczący koła

Nowoczesna Powiat Piaseczno 

tagi

Informacje

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

a7763feaf3cf1dbda39184871e804142))))))))))))))))))))))