Wybory samorządowe 2018

Tomek Kosior

Dobry rocznik 77. Niektórzy mówią, że najlepszy, ale są to główni Ci z tego właśnie rocznika. Urodzony w mieście wolności, Gdańsku. Wychowany w małej mieścinie Gniew, słynącej z zamku krzyżackiego. Moja pamięć polityczna sięga momentu, kiedy otrzymany od ojca znaczek Solidarność dumnie nosiłem na piersi. Szczególnie w 1989 roku przed wyborami. Wtedy poczułem, że w naszym kraju dzieje się coś ważnego. Byłem pierwszy raz na wiecu wyborczym. Miałem 12 lat. Potem próbowałem zrozumieć co pisze Gazeta Wyborcza. W liceum była obowiązkowa lektura Polityki.  W moje życie wkroczyły silne autorytety – Geremek, Kuroń, Bartoszewski. Później studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam pierwsza praca. Nigdy wcześniej aktywnie w polityce, ale w .Nowoczesnej od początku (mówią na nas torwarowcy ;). Członek założyciel. Sekretarz Koła Piaseczno oraz Koordynator Sieci Eksperckiej Lepsza Polska (region Mazowsze). Zajmuję się również Koordynowaniem Krajowej struktury SELP w obszarze sportu i turystyki.

Zawodowo: Przedsiębiorca i menedżer. Trener biznesu. Od początku kariery zawodowej związany z branżą usług doradczych. Jeszcze na studiach w 2001 r. wraz z kolegami założyliśmy własną firmę konsultingową. Przez ponad 10 lat pełniłem funkcję doradcy zarządu w jednej z największych firm brokerskich w Polsce. Od 2003 roku byłem aktywnie zaangażowany w tworzenie i rozwój sieci aniołów biznesu PolBAN, która jako pierwsza w Polsce popularyzowała idee inwestycji typu business angels na wczesnym etapie rozwoju łącząc młodych przedsiębiorców z kapitałem. Później przygody z własnymi firmami. Obecnie pracuję jako konsultant i interim manager.

Od wielu lat jestem obserwatorem procesów zmian w obszarze sportu i turystyki w Polsce i zagranicą. Dostrzegam ogromny potencjał naszego kraju w tym obszarze. Realizując swoje ambicje polityczne chciałbym na tym się skoncentrować. Pracuję nad Krajowym Planem Rowerowym – ogólnopolskim strategią, zbiorem pomysłów jak z naszego kraju uczynić ważny punkt na rowerowej mapie Europy łącząc ze sobą wszystko co dają dwa kółka: aktywność, dbałość o zdrowie, integrację rodzin poprzez wspólne spędzanie czasu, rozwój infrastruktury, turystyki i wiele innych. Marzy mi się, aby powiat Piaseczno zyskał swoją tożsamość. Stał się centrum turystyki i aktywnego spędzania czasu dla mieszkańców nie tylko naszego powiatu, ale również Warszawy i być może reszty kraju. Widzę niewykorzystany potencjał Wysp Świderskich, całej doliny Wisły, lasów chojnowskich, rzeki Jeziorki, uzdrowiska Konstancin i wielu innych atrakcji.

Prywatnie ojciec dwójki dzieci, maratończyk aktywnie spędzający wolny czas.

Tomek Kosior

tagi

Informacje

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

60f66417d7cc9a60c16154a3e684c1c4###################