Wybory samorządowe 2018

Mariusz Zdunek

Urodziłem się w roku 1961 w Warszawie. Lata młodości spędziłem na Żoliborzu. W szkole podstawowej im. Che Guevary miałem okazję zobaczyć samego Fidela Castro, który odwiedził naszą szkołę. W podstawówce rozpocząłem swoją przygodę z harcerstwem. W szkole średniej (Technikum Elektroniczne na Zajączka) byłem drużynowym drużyny żeglarskiej i dorobiłem się stopnia Instruktora.

W szkole średniej moją wychowawczynią była nauczycielka historii, Pani Maria Rydzewska (RIP), która uczyła nas prawdziwej historii, nie tej PRL-owskiej (teraz uczyłaby uczniów historii nie-PiS-owskiej) i zaszczepiła w nas ducha patriotyzmu i bezkompromisowości dla autorytarnej władzy.

3 maja 1982 r., brałem udział w starciu warszawskiej młodzieży z ZOMO na Starym Mieście. Jak wielu innych zostałem złapany i dostałem niezły łomot, przesiedziałem kilka dni w areszcie. Skończyło się co prawda na grzywnie, ale SB prześladowała mnie przez kolejnych kilka lat. Mam status pokrzywdzonego przyznany przez IPN dopiero w roku 2016. Z urzędu.

W roku 1989 ukończyłem Wydział Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Jeszcze jako student rozpocząłem pracę w Instytucie Radioelektroniki jako konstruktor prototypów urządzeń radiowych. Niestety niskie zarobki na PW zmusiły mnie do podjęcia pracy poza uczelnią.

Przez kolejne lata pracowałem w firmach telekomunikacyjnych, prywatnych i państwowych, polskich i zagranicznych. Przez lata poznałem mnóstwo ludzi z całego świata. Wiem jak żyją, co i jak myślą, co jest dla nich ważne, jakie mają wartości. Chciałbym, aby Polacy mogli wyrwać się z ograniczeń, które narzuciła nam historia i lata komuny i mogli stać się pełnoprawnymi i dumnymi Polakami
i Europejczykami.

Nigdy nie należałem do żadnej partii.

Na podjęcie aktywności społecznej zdecydowałem się zawiedziony rządami PO i PiS. Uznałem, że skoro nie można polegać na politykach, warto zrobić coś samemu.

Szczególnie interesuję się demografią (szczególnie wykluczeniami grup społecznych, katastrofą demograficzną na rynku pracy), oświatą (konsekwencje zdemolowania oświaty przez PiS), gospodarką (okłamywanie społeczeństwa znakomitym stanem gospodarki i brakiem długofalowej strategii dla rynku pracowników), ograniczeniami kulturowymi, radykalizacją organizacji narodowych. Opracowuję w tych tematach różne analizy, co mnie bardzo pasjonuje.

Uważam, że ostanie rządy zmarnowały mnóstwo czasu na zajmowanie się sobą i wykazały brak zainteresowania długofalową strategią dołączenia Polski do czołówki państw strefy Euro, zarówno pod względem gospodarczym jak i kulturowym.

Pieniądze do budżetu zarabia gospodarka, czyli ludzie. Rząd je jedynie dystrybuuje,  a zachowuje się jak możnowładca, który łaskawie obdarowuje poddanych. Pozostali są jedynie beneficjentami samych siebie bez możliwości decydowania o swoich pieniądzach. Trzeba to zmienić. Rząd powinien zadbać o naszą przyszłość, a nie o swoje doraźne interesy.

Prywatnie mąż, ojciec piątki dzieci, dziadek czterech wnucząt. Od 2010 roku mieszkam w Nowej Iwicznej, na wsi, za torami. Moje dzieci chodzą tu do przedszkola i szkoły podstawowej.

Mamy dla kogo walczyć o wolną, demokratyczną Polskę, wolną od publicznych warchołów i pasożytów, mogącą cieszyć się swoją europejskością.

 

Mariusz Zdunek

tagi

Informacje

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

44c0234e35eca13c0871a5b9b930c900dddddddddddddddddd