Polityka

Dokumenty do kontroli

W mediach mamy pianie z zachwytu, że niedługo nie trzeba będzie mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego, ani dowodu opłaty OC, bo policja będzie mogła sobie sprawdzić dane w internecie.  W sprawie tej ustawy tak głosowali Posłowie:

PiS za: 227
PO przeciw 129
Kukiz15 wstrzymało się 22
N przeciw 22
PSL-UED za 16

Pytanie, dlaczego PO+N głosowali przeciw, bo przecież to wielkie udogodnienie dla kierowców? Niestety, żaden z naszych Posłów nie wystąpił na forum publicznym i nie wyjaśnił.

Na szczęście, jest Nowoczesna-Powiat-Piaseczno i ja mogę wyjaśnić.

Wyobraźmy sobie dwie sytuacje: i) pożyczamy samochód znajomemu, ii) nasz samochód zostaje skradziony przez złodzieja. Co wtedy, przy kontroli drogowej, robi policjant? Może do nas zadzwonić, ale możemy mieć wyłączony telefon. Może zatrzymać naszego znajomego i czekać, aż przyjedziemy. Może złodzieja puścić wolno z naszym samochodem.

Dlatego popieram głosowanie naszych Posłów, tylko dlaczego żaden z Nich nie wyjaśnił Wyborcom, że PiS nie ma wyobraźni przyjmując idiotyczną ustawę. Ustawę, która tylko pozornie jest przyjazna kierowcom.

 

PS. A na obrazku jesteśmy na Marszu Wolności w koszulkach z drzewem Gondoru (film „Władcy pierścienia”). Król Aragorn z takim symbolem na piersiach przemawiał tak: „Synowie Gondoru, Rohanu, bracia moi! Widzę w waszych oczach ten sam strach, który pożera mi serce! Być może przyjdzie dzień, gdy odwaga ludzi zginie, gdy porzucimy druhów, rwąc więzy przyjaźni! Ale to nie jest ten dzień! Godzina wilków i strzaskanych tarcz, gdy Era Ludzi chyli się ku upadkowi. Ale to nie jest ten dzień! Dziś stajemy do walki! Na wszystko, co wam na tej dobrej ziemi drogie, wzywam was do walki, ludzie Zachodu!”

 

Michał Leszczyński

tagi

Informacje

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

efb421caa20570cc27d57df4a163cc62________________