Polityka

Nasi w mediach

Przyznam się, że oglądanie Przedstawicieli Zjednoczonej Opozycji (PZO), czyli PO+.N, dyskutujących w mediach z Przedstawicielami Dobrej Zmiany (PDZy) powodują u mnie palpitację serca. Czy naprawdę nie mamy kogoś, kto potrafiłby logicznie odpowiedzieć na kłamstwa PDZów?

Przykład 1: PDZ mówi, że mamy największy wzrost PKB w Europie dzięki rządom PiS. I co? I nic. Nikt z PZO nie reaguje. A jest to kłamstwo zwielokrotnione.

Po pierwsze primo, efekty gospodarcze mają 4-letni okres bezwładności. Czyli dopiero za 2-3 lata będzie można ocenić efekty ekonomiczne rządu PiS. Na razie to efekt rządów PO+PSL.

Po drugie primo, pożyczając 40 mld złotych (deficyt budżetowy) od przyszłych pokoleń mamy automatycznie 2% wzrostu PKB. Gdybyśmy pożyczyli 400 mld zł, to byśmy mieli 20% wzrostu.

Po trzecie primo, Rumunia ma 7% wzrost PKB, my mamy 4% (z tego 2% to kredyt.

Po czwarte primo, wzrost 4% oznacza dodatkowo ok. 1500 zł na głowę. Niemcy, przy wzroście 3% mają 4500 zł dodatkowo.

Naprawdę, nie ma się z czego cieszyć.

Przykład 2: PDZ opowiada, że za PO z PSLem ukradziono 260 mld zł z wyłudzania VATu. W procederze tym uczestniczyły firmy niemieckie i holenderskie. Dobra Zmiana zmodyfikowała prawo tak, aby kradzież ukrócić, no i nic dziwnego, że Holender pan Timmermans z Europą chce, żebyśmy wrócili do prawa, które było dwa lata temu, i żeby dalej móc okradać Polskę.

Wredna propaganda, i co? I nic. Nikt z PZO nie potrafi tego skomentować.

Mam propozycję, aby wszyscy ci z PZO, którzy idą do mediów, udali się do redaktora Witolda Gadomskiego (tylko, żeby nie pomylić Go z Witoldem Gadowskim!).

 

PS. A obrazek niech da nam wszystkim do myślenia.

Michał Leszczyński

tagi

Informacje

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

ca9eca9a5c99b703dfb1747a2351c905zzzzzzzzz