Polityka

Błąd opozycji

 Od dłuższego czasu powtarzam jak mantrę zdanie następujące:

PODSTAWOWYM BŁĘDEM OPOZYCJI JEST WYŁĄCZNE REAGOWANIE NA GŁUPIE WYPOWIEDZI I DZIAŁANIA PiS BEZ NARZUCANIA PARLAMENTOWI I MEDIOM WŁASNEJ NARRACJI.

Taktyka słabeusza w sporcie jest taka, żeby się skryć za podwójna gardą i czekać na odkrycie się przeciwnika, żeby skontrować niespodziewanie i go znokautować. Czasem można tak wygrać, ale bardzo, bardzo rzadko. Wspaniali silni „fighterzy”, jak FC Barcelona, Real Madryt, czy Bayern, starają się nie oddawać w ogóle piłki przeciwnikowi, wręcz uniemożliwiając stratę bramki.

Namawiam Nowoczesną i PO, aby weszły na pole karne PiSu, i stamtąd nie wychodziły, dopuszczając jedynie, aby PiS wykopywał piłkę tylko na aut, nie wychodząc z własnej połowy.

Przykładem gry obezwładniającej PiS mogłaby być propozycja referendum z pytaniem:

W ZWIĄZKU Z POLITYKĄ POLSKIGO RZĄDU  CZY JESTEŚ ZA TYM, ŻEBY POLSKA WYSZŁA Z UNII EUROPEJSKIEJ?

PiS znalazłby się wtedy w kłopotliwej sytuacji. Jeżeli powie, że nie godzi się na takie referendum, to Opozycja spyta: „To dlaczego działacie tak, żeby nas z tej Unii z hukiem wypieprzyli?”

Jeżeli zaś PiS by się zgodził, to byłby w kłopocie uzasadniania swoich poczynań. Problem w tym, ze mogłoby się jednak zdarzyć, że Kościół Rydzykowy tak by podburzył Suwerena, że zagłosowałby za Polexitem. Dlatego pomysł powyższy należy do kontrowersyjnych, bo nie wiadomo, czy warto grać va banque,

Natomiast pomysłem zupełnie niekontrowersyjnym jest atak na PiS za: MARNOWANIE POTENCJAŁU INFRASTRUKTURY BADAWCZEJ WYBUDOWANEJ ZA PIENIĄDZE UNIJNE W CZASIE RZĄDÓW PO-PSL.

Wybudowaliśmy z Funduszy Strukturalnych wiele wspaniałych laboratoriów naukowych. Teraz niemal wszystkim grozi zamknięcie z powodu braku pieniędzy, bo jakoś do Rządzących nie dociera, że jak się kupiło reaktor chemiczny za 2 mln Euro, to trzeba mieć co najmniej 0,5 mln Euro na jego roczną obsługę. Jak się zaś wydało na 500+, i nie ma pieniędzy na B+R, to grozi nam, że kilka miliardów Euro od Podatników Europejskich zostanie wyrzucone w błoto.

 

Michał Leszczyński

Tekst ukazał się wcześniej na Studio Opinii http://studioopinii.pl

Informacje

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

1f4e4fafd008266f6adbdb7d95c2da67E