News

Wiadomości sierpień 2017

WIADOMOŚCI Z POWIATU PIASECZYŃSKIEGO W SKRÓCIE ( pierwsza połowa sierpnia 2017 ).

POWIAT PIASECZNO

 1. Kolejna edycja Półkolonii Dobrej Woli, dla osób niepełnosprawnych trwa. Według relacji naszego przedstawiciela jak zawsze dzieciaki maja wiele atrakcji. Miło patrzyć na uśniechnięte i wesołe twarze półkolonistów. Brawo Jacek Zalewski i jego zespół.
 2. Diamenty FORBESA 2017 zostały rozdane. Po raz kolejny w rankingu znalazly się 3 firmy z Piaseczna: DACPOL, Hal i W G Ł Radcy. Gratulujemy bo te firmy musiały przez 3 kolejne lata osiagać 15% wzrost.
 3. Nowe pomieszczenie do obsługi mieszkańców już jest gotowe. Wyglada imponujaco. Oby obsługa mieszkańców była wzorowa. Tego serdecznie życzymy.
 4. W Powiecie Piaseczyńskim nie ma żadnego kapieliska!!! Tak, okazuje się, że nawet te co nam się wydaje, że sa ok, kapiel w nich jest zakazana. Co roku jest ten sam problem. Czas wziać się do roboty i przygotwać na kolejny rok zbiorniki w Zalesiu Dolnym i Górnym (ośrodek Wisła) i glinianki w Łubnej i Baniosze i jeziorko brzeskie w Górze Kalwarii.
 5. Mieliśmy w powiecie dwie uroczystości: Powstania Warszawskiego i Cud nad Wisła. W obydwu nasze delegacje Nowoczesnej wzięły udział. Pochwalamy madra wypowiedź burmistrza Piaseczna i ganimy starostę za jego wypowiedź sugerujaca walkę o Polskę katolicka, która wpisuje się w retorykę #dobrazmiana
 6. Jednemu z młodych radnych PiS nie podoba się nazwa liceum im. Dywizji Kościuszkowskiej i chce dekomunizacji nazwy. Pewno będziemy mieli Liceum im. Lecha Kaczyńskiego? Naprawdę trzeba mieć pusto w głowie, aby robić takie rzeczy! Tym bardziej, że IPN nie ma kłopotów z nazwa I Dywizji Kościuszkowskiej.
 7. Światełko pod Sadem Rejonowym w Piasecznie z udziałem Róży Thun i Kamili Gasiuk-Pihowicz
 8. Po raz kolejny, przez miejscowości Gminy Piaseczno, przeszła pielgrzymka piesza, zmierzająca do Częstochowy. Mieszkańcy Żabieńca i Bogatek gościli pielgrzymów.

PIASECZNO

 1. Skwer Kisiela – prace sa kontynuowane  i pomimo przeciwności powinny być ukończone na koniec września. 
 2. W Parku Miejskim, pomimo obecności konserwatota zabytków po odkryciu fundamentów dawnego pałacu, prace także dobiegaja końca. W następnym roku zmieni się także oblicze stawu.
 3. Szykuja się też poważne inwestycje w kolejkę waskotorowa. Maja za zadanie upiększyć otoczenie stacji głównej a docekowo na terenie kolejki ma powsyać sala widowiskowa.
 4. Obok gminnego parkingu powstaje pierwszy szalet miejski. W końcu zniknał szpecace niebieskie TOIe.
 5. Kładka na dworcu PKP wkrótce będzie gotowa. Mamy nadzieje, że windy będa sprawne.
 6. Mieszkańcy Chyliczek przy Dworskiej nie chca kolejnej wieży telefonii komórkowej. Wspiera ich burnistrz, ale inwestor odwołuje się do sadu, a ten nie widzi przeszkód do kontynuowania inwestucji. Mieszkańcy nie zamierzaja spasować.
 7. Fundacja Pomóc Dorosnać we współpracy z UMiG Piaseczno zorganizowała letni wypoczynek polskich dzieci z Wołynia w Polsce. Brawo! Pochwalamy takie działania.
 8. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój kariery 19 latka Alana Wiśniewskiego w rajdach Rallycrossie.
 9. Po raz drugi odbył się konkurs na dyrektora szkoły w Józefosławiu. Tym razem nie było uchybień w procedurach i ponownie jak poprzednio na dyrektora wybrano pana Andrzeja Sochockiego. Gratulujemy!
 10. Fundacja „Dom Zośki” i CK w Piasecznie zorganizowali piękne wydarzenie, śpiewania piosenek powstańczych z Powstańcami. Byliśmy tam i gratulujemy pięknego i wzruszajacego wydarzenia.
 11. Już wkrótce w urzędzie będzie można płacić karta. Brawo, lepiej później niż w cale. W Lesznowoli już można od 10 lat.
 12. Mieszkańcy jeżdża Aleja Kalin choć PKP nadal oficjalnie nie przekazało wiaduktu do eksploatacji. To jakiś absurd PKP.
 13. Nowa Rada Seniorów w Piasecznie wybrała swoje logo i ustaliła priorytety na pierwsza kadencję. Mieli też pierwsza wizytę seniorów z Żyrardowa.
 14. Otworzono do wgladu po raz kolejny, po poprawkach, plan zagospodarowania przestrzennego Józefosławia. Wkrótce nastapia konsultacje. 
 15. Nowa szkoła w budowie. Czy władze zdaża na następny rok szkolny rozładować tłok w szkołach w gminie Piaseczno? Będziemy obserwowali poczynania.

TARCZYN – nic interesujacego nie wydarzyło się.

Wybieramy się na inspekcję czystości miasta, bo nasza ostatnia wizyta udokumentowana zdjęciami pokazała, że miasto jest zaniedbane, wręcz brudne. Prosiliśmy władze o porzadki, zobaczymy czy coś się wydarzyło pozytywnego…

PRAŻMÓW – w końcu można coś napisać.

 1. Uwieliny otrzymaja podwórko dla dzieci NIVEA. Brawo pani sołtys za mobilizację mieszkańców w głosowaniu.
 2. Czyżby władze byly za mało aktywne? Mieszkańcy wzięli sprawę przedłużajacego się remontu przejazdu kolejowego w Jeziórce w swoje ręce. Czy PKP weźmie się w końcu do roboty?

GÓRA KALWARIA

 1. Sortownia w Baniosze poruszyła mieszkańców. Sa przeciwni budowie takiego obiektu. Władze GK zaprzeczaja. To ciekawe, kto tu kłamie?
 2. Nowy most na rzece Czarnej na granicy Czaplina i Wincentowa jest już gotowy. Gratulyjemy sprawnie wykonanej inwestycji.
 3. Flisacy zawitali do zapomnianego portu Wiślanego – Królewskiego Lasu. Brawo!
 4. Skwer przy Dominikańskiej nabierze nowego atrakcyjnego oblicza. Czekamy na rezultaty prac.

KONSTANCIN

 1. Przebudowa ulicy Mirkowskiej odsuwa się. Nie ma zainteresowania firm, ktore mogłyby być wykonawcami robót. Czyżby klęska urodzaju? Inwestycję prowadzi powiat.

LESZNOWOLA

 1. Mieszkaniec Wilczej Góry Adrian Kociszewski (50 lat) przepłynał wpław Śniardwy – 20 km. w ciagu około 7 h. Nielada wyczyn! Gratukujemy. 
 2. Trwa 2 etap kanalizowania Łozisk i Jazgarzewszczyzny – koniec prac IV 2018.
 3. Na zakończenie lata, 27 sierpnia o godz. 19 zagra zespół Mannam.
 4. Martyna Sobczyk z Jazgarzewszczyzny przeszła pieszo 900 km. szlakiem św. Jakuba. Teraz wybiera się na wolontariat do Ruandy. Martyna Sobczyk życzymy spełnienia  celów. Twoja postawa pokazuje nam mieszkańcom, że trzeba stawiać sobie trudne cele i pokonywać je. 
 5. Prace naprawcze nawierzchni drogi na ulicy Postępu trwały długo, a ich wynik  nie spełniaja oczekiwań kierowców. Powiat, prosimy o pilna poprawkę.

Większość informacji zostało zaczerpniętych z mediów lokalnych. Czytajcie prasę i portale lokalne, tam znajdziecie szczegóły.

 

Przygotował Piotr Kandyba

Informacje

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

4437f2b42e8a1080919e06cde00b36e4RRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR