Edukacja

Katastrofa edukacyjna

Pamiętam, jak ponad 10 lat temu mój Syn przygotowywał się do matury z matematyki. Robiłem wtedy porządek w piwnicy i znalazłem mój zbiór zadań, jak zdawałem do liceum. Pokazałem ten zbiór Synowi mówiąc: „Patrz, robisz takie same zadania, jak ja cztery lata wcześniej”.

Proponuję od lat zrobić prosty eksperyment z próbną maturą dając zadania sprzed 45 lat. Niestety, żaden Minister Edukacji nie ma odwagi zmierzyć się z zarzutem, że edukacja przedmiotów ścisłych w komunistycznej szkole była o kilka klas lepsza, niż teraz.

Należy też pamiętać, że te 45 lat temu tydzień szkolny wynosił 6 dni. To oznacza, że 12 letnia szkoła dzisiaj to około 14,5 lat wtedy. Ponad dwa lata więcej, a i ferii międzysemestralnych nie było.

Dlaczego tak się wściekam o edukację w Polsce?

Otóż pomyślność naszego Kraju zależy od tego, czy będziemy w stanie konkurować z Dalekim Wschodem. Coraz bardzie tracimy dystans technologiczny do Korei Płd, Japonii i Chin. Nie tylko Polska, ale i cała Europa. O tym trzeba dyskutować w naszej Unii, a nie kopać Ją w tyłek, wycinając nie tylko drzewa, ale i lekcje przedmiotów ścisłych.

 

Michał Leszczyński

tagi

Informacje

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

e11e1c4ae078599544bd78de71750cc6}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}}