Polityka Społeczna

Poszukiwacze patriotyzmu wśród patriotów.

 Był sobie kraj nad Wisłą, gdzie przez wiele lat żyli ludzie normalnie. Na ogół pracowali, od czasu do czasu pojawiał się jakiś wynalazek, raz na jakiś czas szaleństwo  a sąsiedzi za granicy nie wadzili nikomu. Rosły domy w wielu miastach, a w  stolicy wieżowce prawie do nieba , przybywało samochodów , które zaczęły jeździć po nowych drogach od południa na północ  i od wschodu na zachód. Rozbrzmiewała muzyka w domach kultury raz lepsza raz gorsza, młodzież uprawiała  tańce klasyczne lub latynoskie, a na nowych pływalniach i boiskach dzieciaki ochoczo prostowały kości prężąc mięśnie zwiotczałe od stukanie w klawiaturę. Nikt specjalnie nie miał głowy do polityki, tylko tyle o ile, bo niby specjalnego  dobrobytu nie było, ale jakoś się żyć dało. Ludzie kupowali mieszkania, budowali domy na kredyt , kupowali nowe lodówki i pralki i koniecznie duży telewizor z płaskim ekranem, a dla dzieciaków X Boxa.  W niedzielę rodziny szły do kościoła  dla modlitwy i popatrzeć jak ubrani są sąsiedzi i trochę dlatego, że tak należy.

Zmiany pojawiły się w 2015 roku, kiedy naród, od tego pamiętnego  czasu nazywany  suwerenem nie wiadomo dlaczego, musiał wybrać nowe władze, które nigdy nie były za dobre ale jakoś z obywatelami się dogadywały.  Pojawiła się grupa starych polityków, która nazwała się nowymi  i zawsze przegrywała i była zdenerwowana krańcowo bowiem była to ich ostatnia szansa przed emeryturą. Postanowiła uwieść suwerena za wszelką cenę , czyli obywateli,   obiecując  złote góry. Mieli jeden problem w postaci konkurenta co to budował te nowe domy, autostrady, teatry i boiska i coś musieli z tym zrobić bo wiedzieli, że dużo ludzi ich lubi. A że byli cwani,  postanowili, że zrobią numer  jakiego świat jeszcze nie widział. Najpierw powiedzieli społeczeństwu , że brakuje patriotyzmu na prywatnych przyjęciach, zawodach sportowych, szkołach, lekcjach, na spacerach , tańcach i każdej innej czynności jaką wykonujemy.  Co gorsza zaczęli  tego patriotyzmu szukać dosyć nachalnie przed wyborami, a nawet jak był, to uważali, że za mało. Zaczęli pokazywać ludzi, że niby nie patrioci, chociaż wielu z nich tyrało po trzydzieści lat dla ojczyzny regularnie płacąc podatki, a nawet wielu miało znaczny dorobek zawodowy, naukowy i artystyczny.  Część , która nawet nie wiedziała, co to znaczy, uznała, że jest szansa aby się wykazać i dokopać tym pracowitym i wykształconym, aby nie zadzierali nosa. Następnie wpadli na pomysł aby wmówić suwerenowi , że rodzenie dzieci nie jest wynikiem miłości, a aktem patriotycznym i obiecali nagrodę za każde patriotyczne dziecko  po 500 zł. Kościół trochę się zastanawiał, czy dać nawet z nieprawego łoża, a zwłaszcza tym z In vitro, co to niby gorszej jakości, ale jak pomyśleli  o chrzcinach , komuniach i tacy, to w końcu wyrazili zgodę na te patriotyczne dzieci nawet gorszej niby jakości.   Patriotyzm nabrał nowego znaczenia i stał się orężem  w wojnie polsko polskiej o stanowiska, zasługi  i apanaże. Kraj się ożywił a sąsiad sąsiadowi zaczął prawić komplementy mówiąc- prawdziwy patriota pod warunkiem , że go lubił. Bo jak nie lubił, to donosił gdzie trzeba , że sąsiad nie jest patriotą i nie kocha Polski. Kraj nad Wisłą zaczął się dzielić na prawdziwych patriotów , zwykłych patriotów i gorszy sort pozbawiony cech patriotycznych, których jak się okazało jest prawie 80 %.

Wszystko to było za mało aby wygrać wybory i pasjonaci patriotyzmu postanowili, że dołożą jeszcze jeden bajer i wmówią Polakom, że kraj jest w ruinie.  Spokojni  mieszkańcy miast i wsi zaczęli się rozglądać i szukać ruin i faktycznie znaleźli stare nie odrestaurowane zamki, jakieś bunkry zaniedbane i stare ruiny fabryk sprzed 50 lat a prasa robić zdjęcia bo było to niezwykle ciekawe na tle nowoczesnym miast, przedsiębiorstw, banków co marmurami lśniły i szpitali wyposażonych w najnowsze maszyny do badania ludzi.  Ale część  uwierzyła, że więcej jest ruin niż nowych dróg i budowli, dworców  kolejowych  i zagłosowało na tych co przegrywali bez przerwy  ceniąc ich za spostrzegawczość.  Ale do czasu bo bardziej przytomni zorientowali się, że przecież sami budowali tą Polskę a ruiny coraz trudniej znaleźć  i zdenerwowali się bardzo, że Ci od patriotyzmu mają ich za idiotów.

Mimo to wygrali, bo umieli lepiej kłamać,  oszukiwać i dokładnie znajdować patriotyzm nawet jak go nie było.  Może by to jakoś przeszło i suweren, który już nie jedno przeżył by się jakoś przyzwyczaił.  Ale zaczęli się czepiać wszystkiego i zaczęli od sędziów co w Trybunale Stanu pilnowali prawa na zgodność z konstytucją, którą wszyscy powinni szanować aby było wiadomo czego w kraju się trzymać.  Część narodu bardzo się zdenerwowała tym i  zaczęli podejrzewać, że nie o patriotyzm chodzi tylko o kasę i robotę dla krewnych i znajomych. Zaczęły się dziać dziwne sprawy bo wzięli się za dziennikarzy gdyż uznali, że w telewizji jest za mało patriotyzmu i zaczęli ich zwalniać nagminnie.  Potem urzędników w administracji, którzy byli w tak zwanej służbie cywilnej i z polityką nie mieli nic wspólnego a wybrana władza oczekiwała od nich zaangażowania  i wielokrotnego powtarzania w ciągu dnia hasła : „Polska w ruinie”  albo „  Powstaniemy z kolan”. Interesujące jest to powstawanie z kolan bo na początku nie wszyscy wiedzieli o co chodzi i nawet ludzie w kościele bali się klęknąć, bo już było wiadomo, że władza może zrobić sporą krzywdę,  a tak naprawdę chodziło o Niemców  bo nowa władza doszła do wniosku, że dostanie większą kasę jak będzie stała niż klękając  w intencjach modlitewnych.  Tak naprawdę to nie wiadomo o co władzy chodziło . W każdym bądź razie nawet kościół , który często mówił „ na kolana” za grzechy doczesne trochę zaczął się wycofywać aby być poprawnym politycznie. Niemcy nie dali się nabrać i dają tyle samo, a nawet zastanawiają się, czy nie dać mniej, bo czują się obrażeni za różne wyzwiska co władza polska o nich mówi.

Zaczęły się protesty suwerena bo zorientował się , że władza chce ograniczyć jej  wolność i przez patriotyzm oceniać ludzi przy jednoczesnym braku przepisów co to ma oznaczać. Najbardziej wkurzył się kiedy władza prawdziwych patriotów chciała sobie przyznać dużą kasę co miesiąc przy jednoczesnej podwyżkach dla ciężko pracujących pielęgniarkach 200 czy 300 zł , kiedy zarabiają 1500 zetów miesięcznie.

Społeczeństwo zaczęło walczyć o swoje bo władza jedynie proponowała  dalsze represje, sprawdzanie ludzi do trzeciego pokolenia wstecz i zapowiedziała, że zmieni tak prawo ,że za byle co do pudła wsadzi zwłaszcza za knucie polityczne. Po cichu nawet w mieście poszła pogłoska , że minister zwany „0” ma zamiar budować więzienia osiedlowe i objazdowe i może wsadzać za brak patriotyzmu.

Zaczęło się dziać w kraju do niedawna spokojnym  gorąco tak , że nawet Departament Stanu USA razem z Komisją Europejską  zaczęli władzy wytykać, że za patriotyzmem kryje się nacjonalizm,  a politycy nie mogą zastępować niezawisłych sądów.  Suweren słysząc kolejne projekty władzy , które realizowane są z gigantycznych pożyczek i jednocześnie  pozbawiony forsy na emeryturę , które składał parę lat zorientował się, że władza zaczyna więcej zabierać niż dawać i  wyraził to w marszach protestacyjnych, pikietach , które rozlały się po całym kraju tak, że dziennikarze musieli latać helikopterami żeby nadążyć.  Ale władza się zaparła, a ich przywódca na drabince ciągle krzyczy na pohybel komunistom nawet do tych co walkę z komuna prowadzili i sporo pał oberwali od ZOMO-wców, a nawet mieli duże wyroki za politykę przeciwko komunie. Władza  też obraziła Powstańców  i nie szanuje żadnych świętości  to społeczeństwo zaczyna rozważać czy aby nie zrobić Majdanu albo zacząć budować państwo podziemne aby ograniczyć butę, pychę i obsadzanie na stanowiskach partyjnych bonzów oraz ich rodziny i kolesiów.

Co z tego wyjdzie zobaczymy, ale jedno jest pewne, że suweren jest nie w ciemię bity i władzy nie da się wodzić za nos na dłuższą metę zwłaszcza, że zamiast być lepiej jest coraz gorzej i wkrótce z kieszeni zacznie ubywać pieniędzy.

 

Jerzy Gogół

tagi

Informacje

Nadchodzące wydarzenia

There are no upcoming events at this time.

0d7592a34e0d34e577217a0468f0ed60&&&&&&&